Thursday, June 10
June 10, Morning session I 
Chair: Joanne Walters-Wayland
7.00-7.40 Themba Dube
Fraction-dense algebraic frames
7.40-8.40 Achim Jung
Some topics in Domain Theory, Part II
Online coffee
June 10, Morning session II
Chair: Serafina Lapenta
9.10-10.00 Vera Fischer
Spectra and definability
June 10, Morning session III
  Holland-Martinez session
Chair: Anatolij Dvurečenskij
Contributed session 1
Chair: Miroslav Haviar
Contributed session 2
Chair: Valentin Goranko
10.05-10.35 Yuehui Zhang and Zhipeng Xu
Directed partial orders and Riemann Hypothesis
Peter Schuster and Daniel Wessel
Resolving finite indeterminacy: a definitive constructive universal prime ideal theorem
Sebastian Melzer
Canonical formulas for IK4
10.35-11.05 Partha Pratim Ghosh
Hausdorff reflection of internal preneighbourhood spaces
Matt Evans
On spectra of BCK-algebras
Vladislav Slyusarev
Modal Logics of Cayley Graphs
Online lunch
June 10, Afternoon session I
Chair: Vera Fischer
12.05-12.55 Michael Hrusak
Katetov order
 
June 10, Afternoon session II
  Holland-Martinez session
Chair: Manfred Droste
Contributed session 1
Chair: Alan Dow
Contributed session 2
Chair: David Gabelaia
13.00-13.30 Philip Scowcroft
A hyperarchimedean l-group not embeddable into any hyperarchimedean l-group with strong unit
Thomas Gilton and Omer Ben-Neria
Club Stationary Reflection and the Special Aronszajn Tree Property
Guram Bezhanishvili, Nick Bezhanishvili,
Joel Lucero-Bryan, and Jan van Mill
Modal Logics of Locally Compact Ordered Spaces
13.30-14.00 Ramiro Lafuente-Rodriguez
On o-Automorphisms of o-Groups of Finite Archimedean Rank
Alexandra Pasi and Daniel Herden
Forcing with Aleph1-Free Groups
Rafal Gruszczynski
Towards a correspondence theory in region-based theories of space
Online coffee
June 10, Afternoon session III
  Holland-Martinez session
Chair: James Madden
14.30-15.10 Niels Schwartz
The topology of closure systems in algebraic lattices
15.10-15.50 Richard Ball, Anthony Hager, and Joanne Walters-Wayland
kappa-hollow frames and kappa-replete vector lattices
  Holland-Martinez session
Chair: James Madden
Contributed session 1
Chair: Alan Dow
Contributed session 2
Chair: David Gabelaia
15.55-16.25 Papiya Bhattacharjee
Maximal d-Elements of M-Frames
Jörg Brendle and Francesco Parente
Orderings of ultrafilters on complete Boolean algebras
Alex Citkin
On Finitely-Generated Johansson Algebras